Vikarie till vårt packeri i Linköping

Som vikarie i vårt packeri arbetar du med paketering av ägg vid våra produktionslinjer. Tillsammans med dina kollegor ser du till att våra produkter håller högsta kvalitet hela vägen till kund.

Arbetet är fysiskt krävande och ställer krav på noggrannhet, ett jämnt arbetstempo och ett nära samarbete med dina kollegor. Du har respekt för råvaran och arbetar med kvalitet i fokus. Hos oss är varje moment en viktig del i att leverera ägg av hög kvalitet.

Vi söker dig som är engagerad, ansvarstagande och tycker om att arbeta tillsammans med andra. Hos oss är samarbete en självklar del av vardagen och vi söker dig som vill bidra till en arbetsplats där vi hjälps åt och arbetar mot gemensamma mål. Vi ser gärna att du har tidigare erfarenhet av arbete inom produktion.

Vi söker dig som

Krav

  • Fyllt 18 år

Meriterande 

  • Truckkort
  • Har tidigare erfarenhet av produktion

Om Tjänsten

Arbetstid: Tvåskift, dag och kväll mellan kl. 06.00 och 23.50 på vardagar och helger.
Placeringsort: Linköping, Östergötland
Anställningsform: Heltid eller deltid. För deltidsanställning är arbetet förlagt till en dag under helgen.
Anställningsvillkor: Enligt kollektivavtal

Om KG:s ägg

KG:s Ägg är ett familjeföretag med huvudkontor i Linköping och en marknadsledande aktör inom ägg och äggprodukter på den svenska marknaden. Tillsammans med Stjärnägg och svenska äggbönder arbetar vi för att leverera färska svenska ägg med hög kvalitet till butiker, restauranger och livsmedelsföretag över hela Sverige.

Välkommen med din ansökan!

Maila din ansökan till jobb@kgsagg.se

Vi arbetar med löpande urval, så skicka gärna in din ansökan så snart som möjligt.

Kort om tjänsten

Placeringsort: Linköping
Arbetstid: Tvåskift, dag och kväll
Anställningsform: Heltid eller deltid
Tillträde: Enligt överenskommelse

Rulla till toppen